Hogyan kell felragasztani a textilre ragasztott bambusz falvédőanyagot?

A textilre ragasztott bambusz anyagot nem csak falvédőnek szokták használni, nagyon jól mutat ajtóbetétanyagként is. Utóbbi esetben célszerű egy hátfallemezre ráragasztani a falvédő anyagot, és ezután tenni keretbe.


A felragasztás történhet szilikonos ragasztóval és vizes bázisú ragasztóval is, mivel a bambusz anyag víz hatására nem puhul meg, valamint nem is nyúlik meg. Ezért lakkozhatjuk vizes bázisú lakkal is a natúr bambusz anyagot (mivel az nincs kezelve). 

Vizes bázisú ragasztó használata esetén figyelni kell arra, hogy a hordozó felület (amire ráragasztjuk a textiles bambusz anyagot) ne legyen túl vékony. Azt ajánlanám, hogy legalább 15 mm-es vastagságú legyen.

Vékonyabb hordozó felület esetén szilikonos ragasztót használjunk. A ragasztót felvitel után egy 1 mm-nél kisebb fogú fésűvel egyenletesen szét lehet kenni. Ezután a bambusz anyagot tegyük rá a hordozó felületre és száradásig súlyozzuk le. Ha megszáradt, akkor már csak a keretbe kell tenni.

Ha a textilre ragasztott bambusz anyagot a falra szeretnék ragasztani, vagyis falvédőként, tapétaként 
szeretnénk használni, akkor a ragasztáshoz vizes bázisú építőipari ragasztót vagy faipari ragasztót használjunk. 
Mivel ezeknek elég sűrű az állaga, ezért ne ecsettel kenjük szét a falon. Célszerű inkább foltokban felvinni a ragasztót, majd egy 1mm-es fogas fésűvel szétkenni, egyenletesen eloszlatni a falon. 

A ragasztót hígítással lehetne még egyszerűbben felvinni, de ezt nem ajánlom, mert így csökken a tapadási képessége.

A falvédő felhelyezésekor elegendő csak a falat bekenni ragasztóval, a bambuszanyagot nem kell, esetleg csak a textiles hátulján kenjük le a széleit.

A falvédő ágyhoz, ágy mellé elsősorban ragasztással tehető, de meg lehet próbálni a léccel való rögzítést is.

Kérje az ingyenes bambusz falvédő mintacsomagot!

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Hogyan rögzítsük keretbe a thonet anyagot?

Hogyan kell ragasztani és festeni a teli nádszövetet?